V Miami se nachází tolik krásných „skrytých“ míst, které jsou něčím výjimečné a pozoruhodné, že to turistu příjemně překvapí. Od floridské metropole tak může očekávat více než jen nekonečné pláže. „The Barnacle Historic State Park“ ukrývá dům, který je nejstarším v Miami, a stojí dodnes na svém původním místě.
„The Barnacle Historic State Park“ je státním parkem Floridy, který se nachází ve čtvrti Coconut Grove v Miami. Až do roku 1973 byl dům i s pozemkem stále obýván jistou rodinou. Poté se tato oblast stala chráněným parkem Floridy a dům osiřel. I přes svou malou rozlohu (5 akrů) je tento státní park ceněn díky své bohaté historii a fascinující přírodě.
Dům, který se na pozemku nachází, je nejstarším domem v Miami. Parkem vede malá naučná stezka s popisy jednotlivých zajímavých míst. Park je zajímavý nejen díky své původní vegetaci, ale také díky rozmanitým druhům ptactva, které tady můžete pozorovat.
Kdy nejstarší dům (a jeho mystérii opředený pozemek) navštívit?
„The Barnacle Historic State Park“ je otevřen po celý rok kromě úterků, Dnu Díkůvzdání, Vánoc a Nového roku. Vstupné do parku není vůbec drahé. Zaplatíte 2 dolary (2016), které vložíte do obálky a vhodíte do schránky při vstupu do parku. Za prohlídku interiérů domu se platí ještě extra 3 dolary (2016). Prohlídku nejstaršího domu musíte absolvovat pouze s místním průvodcem v organizovaných časech. Park nabízí za poplatek i takové možnosti jako uspořádání svatby, pikniku či jiné důležité příležitosti. Na pozemku objevíte i legendami opředené místo „díry se schody v zemi“.
Jedná se o „miamskou největší mystérii“, která se snaží rozluštit záhadu této díry, která se nacházela na pozemku dávno před tím, než ji odkoupil Ralph Middleton Munroe. Dle jedné z legend se zde nachází údajně pramen mládí, dle jiných je to vstup do samotného pekla.
Tragédie majitele domu, stavitele a designéra plachetnic
Ralph Middleton Munroe se v roce 1877 rozhodl navštívit Floridu během své dovolené. Z New Yorku byla cesta sice dlouhá, ale ten pohled na nekonečný modrý oceán, příjemné klima a podnebí mu učarovaly natolik, že přemýšlel, jak by se mohl usídlit na Floridě natrvalo. Příčina na sebe nenechala dlouho čekat. Jeho milovaná manželka onemocněla tuberkulózou a doktor v rámci léčení navrhl Ralphovi přestěhovat se na nějaké místo, které by pomohlo zlepšit Evin stav. Ralph Munroe přirozeně vzpomenul hned na Floridu a rozhodl se sem Evu přestěhovat. Bohužel jeho manželka nemoci podlehla a ve zhruba stejnou dobu zemřela i jejich jediná dcera. V roce 1891 postavil Munroe dřevěný domek v dnešní čtvrti Coconut Grove. V roce 1894 se Munroe znovu oženil. Bylo mu jasné, že domek je pro rodinu malý, a tak ho začal přestavovat. Hlavně bylo potřeba celý domek o cca 2,5 metru „vyzdvihnout“ kvůli lepší cirkulaci vzduchu a také aby zabránil možnosti zaplavení, protože domek se nacházel přímo u moře. Munroe od malička miloval lodě a plachetnice, jeho láska k lodím ho přivedla k práci designéra, během svého života navrhl design asi 56 plachetnic. Rodina na tomto místě žila až do roku 1973, poté se stal „Barnacle“ státní chráněnou památkou, kterou nezničily ani hurikány.
Článek vyšel na stránkách: www.radynacestu.cz